Jeg ble spurt – pent – om jeg ikke kunne dele arrangementet på Oslo Skolemuseum førstkommende søndag. – Og det kan jeg!
Nå skal museet se inn i «Fremtidens klasserom».
I 2014 får nemlig Oslo Skolemuseum et nytt formidlingsrom, og dette vil de bruke til å utvide sitt tilbud og «skape kontrast ved å utvikle et miljø som handler om fremtiden». Gjennom utviklingsprosjektet «Fremtidens klasserom» vil museet stimulere til spørsmål, nytenkning og debatt. – Hvordan kan fortidens og nåtidens læremetoder og nye behov påvirke barnas skolegang i fremtiden?
Med seg på laget har museet bl.a. både Institutt for informatikk og Pedagogisk forskningsinstitutt ved Universitetet i Oslo, samt Senter for IKT i Utdanningen.
Søndag 10. februar kl. 12 – 15 blir det «Kick off» for prosjektet!
Program
12.00: Museet åpner
12.25: Prosjektleder Katie Coughlin ønsker velkommen
12.30: Foredrag fra Senter for IKT i utdanningen – «Hvordan kan IKT øke læringsmotivasjonen?» v/Vibeke Guttormsgaard
13.00: Diskusjon om «samarbeidslæring med teknologi» fra Institutt for informatikk ved UiO, Alma Culèn og demonstrasjon av studentprosjekter for læremidler for barn med ny teknologi:
Children’s Play Unit – et pedagogisk spill om sjøliv
Puzzled – et stort, interaktivt puslespill
Kinect for barn – læring om fysikk med interaktiv skjerm
Hele dagen kan du:
- Undersøke Osloskolens første datamaskin «Tiki-100»
- Finne ut hvor tung skolesekker blir i fremtiden – prøv Gyldendals digitale lærebøker
- Skrive dine ønsker for fremtidens skole på ønskelisten
- Lage din egen tegning om hvordan fremtidens klasserom skal se ut – og henge den på veggen i museet
- Oppleve museets flotte skolehistoriske klasserom og gjenstander.
Museets adresse: Møllergata skole, Møllergata 49, Oslo
Mer om Oslo skolemuseum finner du her: http://www.osloskolemuseum.no/
Én kommentar til “«Fremtidens klasserom» på Oslo Skolemuseum (10.2. kl. 12-15)”
Kommentarer er stengt.