Juletanker 2015
Posted by Krumelure (Kari K)
For en høst det har vært. Den var over med et smell, rett og slett. Masteroppgave ble levert, så en ukestur til Odense for World Gifted-konferansen & faglig påfyll, og så stupte jeg inn i klasserommet igjen samme dag som elevene startet skoleåret. Med gode kolleger og herlige elever gikk høsten som en røyk!
Da jeg i desember 2014 satt og svettet over metodekapittel og vitenskapsteori kjente jeg en glede over å vite at i desember 2015 skulle jeg være tilbake i klasserommet. Med adventslys, adventskalender, glitter og glede. Det kan meldes at desember 2015 ble akkurat slik. Pluss et lass andre hyggelige ting.
Jeg er takknemlig for å jobbe i en kommune som har satt evnerike elever på kartet. Og jeg er takknemlig for alt det gode som fortsetter å skje på dette fagfeltet jeg stadig bryr meg om – og skriver om. Tror jeg må fundere litt på dette på nyåret!
Da jeg ruslet ut fra jobb i dag hadde jeg gode stunder fra høsten og juleklemmer fra elever med i bagasjen. (Og et stort smil om munnen. #Bestejobben.)
Kjære alle blogglesere og -følgere,
Takk for at du kommer innom Krumelurebloggen og følger med. Takk for ditt engasjement for evnerike barn.
Nå blir det en bloggejuleferie, men det kan hende Krumelurebloggens Facebook-side oppdateres med et og annet. Klikk gjerne innom der.
Ha en riktig god jul!
Med vennlig hilsen
Kari Kolberg
About Krumelure (Kari K)
Norwegian Teacher & Gifted Advocate, blog at Krumelurebloggen.no about giftedness in Norway. Lektor/kontaktlærer/spesialrådgiver. Kursholder - elever med stort læringspotensial (#evnerike) og tilpasset opplæring. Styringsgruppen Nordisk Talentnettverk. ECHA-Correspondent to Norway, Delegate of World Council for Gifted and Talented Children. Twitter: @Kariekol E-mail: Krumelure5@gmail.comPosted on 18/12/2015, in EvnerikeBarn. Bookmark the permalink. 1 kommentar.
Tilbaketråkk: Ny bok om evnerike barn i barnehagen! | Krumelurebloggen